tradiční dětský tábor v zahraničí

USA a Kanada

Letní dětský tábor v Americe

Je to tradice

Letní tábor má v Severní Americe hlubokou tradici a je ideální volbou pro první samostatné seznámení dítěte s jinou kulturou. Tábor je bezpečný, zábavný, ve všech směrech obohacující a nabízí rozmanité aktivity, které nejsou nabízeny doma. Nejhodnotnějším aspektem jsou celoživotní přátelství a pouta na táboře vytvořená 

Tradice dětských táborů je v USA a Kanadě velice silná. Ročně přes 10 milionů dětí stráví své letní prázdniny v jednom z 10 tisíc táborů v Severní Americe. Významné procento těchto táborů funguje již více než 100 let bez přerušení.

Najdou se tábory, ve kterých je průměrně třeba 100 dětí, ale jsou i takové, které pečují až o 1 000 dětí denně. Kapacita většiny táborů se však pohybuje někde uprostřed, a to na úrovni 300-600 míst.

Tábory jsou umístěny v nádherné přírodě avšak poměrně blízko velkým městům, odkud většina dětí přijíždí.

 • Táborů je možné se účastnit na 1-8 týdnů od června do srpna. Jsou určeny pro děti 7-17 let nebo dokonce i celé rodiny.
 • Žádný den není typický a děti zkoušejí řadu zábavných aktivit a dovedností od sportu a umění až po vodní a dobrodružné aktivity.
 • Děti obvykle žijí v rustikálních chatkách na palandách mezi svou věkovou skupinou. Některé tábory jsou pouze pro dívky, jiné pro chlapce, některé jsou společné (s odděleným ubytováním).
 • Tábory jsou řízeny experty a pedagogy, kteří s dětmi a mládeží pracují celý život. Na děti dohlíží a denně je učí kvalifikovaní instruktoři obvykle ve věku od 19 do 25 let.
 • Camp je zóna bez technologií, kde se děti mohou virtuálně odpojit, aby komunikovali osobně. 
 • Všechny námi zprostředkované kempy jsou akreditovány a dodržují striktní standardy a předpisy včetně zdravotnického personálu přítomného po celou dobu.
to pravé pro každého
 • Tradiční – privátní tábory jsou po generace vlastněny a provozovány rodinami a nabízejí největší výběr aktivit.
 • Rodinné tábory nabízejí celou řadu zážitků pro celou rodinu, včetně všech typických aktivit nabízených v tradičním dětském táboře. Rodiny bydlí ve vlastní chatce a všechny aktivity a jídla jsou poskytovány stejně jako na typickém dětském táboře. Některé aktivity jsou zaměřeny pouze na děti, jiné jsou určeny pro celou rodinu.
 • Některé tábory sponzorují neziskové organizace, a proto mohou být často levnější než tábory v soukromém vlastnictví. Typicky mohou mít rustikálnější ubytování a hostit rozmanitou škálu dětí z různých sociálně-ekonomických prostředí. Patří mezi ně Skauti, YMCA, JCC, Armáda spásy a další nezávislé organizace.
 • Sportovní tábory jsou často umístěny v univerzitních kampusech, přičemž specializované tréninky řídí trenéři olympijských a elitních sportovců. Primárně se jedná o specializované kempy plavání, tenisu, gymnastiky, fotbalu, volejbalu, basketbalu ale i mnoha dalších sportů.
 • Náboženské tábory jsou podobně jako neziskové tábory financovány prostřednictvím kostelů, synagog nebo jiných náboženských skupin. Spolupracujeme s řadou katolických, křesťanských, židovských a jiných táborů. 
 • Tábory pro děti se speciálními potřebami jako je autismus, slepota nebo celá šíře kognitivnívh, emociálních nebo fyzických handikepů.
Nezávazná konzultace
Webové stránky vám dokáží popsat jen 10% zážitku. Pojďme se pobavit více :)