ŠVÝCARSKO

Sport, umění, počítače, jazyky a to vše pro děti z celého světa ve věku 7-17 let.

Perfektní zázemí v dech beroucí přírodě

V této úžasné lokalitě ve Švýcarských Alpách s výhledem na Mt. Blanc je z desítky let fungování místem, odkud děti nechtějí zpátky domů.

Přímo v areálu nebo v těsné blízkosti  je zázemí na veškeré aktivity, které si děti všech zájmů mohou vyzkoušet.

Taneční a hudební studio
Umělecké a tvořivé centrum
Venkovní i vnitřní lezecká stěna
Herní místnost
Vnitřní bazén
Sportovní hala
Kluziště
Basketbalové hřiště
Fotbalové hřiště
Volejbalové hřiště
Hřiště na plážový volejbal
8 venkovních tenisových kurtů
4 vnitřní tenisové kurty
Squash kurt
Posilovna
Minigolf
Turistické trasy jednoduché i dobrodružné
Horská chata
moutain hike

Organizace tábora

Děti jsou rozděleny do skupin podle vlastního výběru programu a také podle věku a/nebo úrovně dovedností. Dopolední část (3 hodiny) je věnována vybranému speciálnímu programu. Odpoledne se spojí do větších skupin a vyberou si obrovské nabídky aktivit. Večer jsou speciální aktivity jako například Friday Festival, Přenocování v horské chatě, Karneval s cukrovou vatou a balonky, Lední bruslení, International Night apod.

Po celou dobu jsou přítomni (v průměrném poměru 1:6) zkušení a kvalifikovaní vedoucí z celého světa a jejich úlohou na táboře je postarat se o vaše děti, aby byly vždy v bezpečí a šťastné. Většina z nich je ve věku 21-35 let a přináší s sebou různé kultury a jazyky, čímž vytváří nádherné mezinárodní prostředí.

moutain hike

Každý den a celý den se mluví pouze anglicky (kromě „francouzských lekcí“ na French language camp) a je zaručeno, že na jednom táboře není více než 20% dětí, které mluví stejným rodným jazykem.

Součástí programu jsou i 2 celodenní výlety na místa jako:

 • Geneva – United Nations, City tour
 • Lausanne – Olympic Museum,
 • Montreux – Jazz Festival (15+ years)
 • Cailler Chocolate Factory / Lausanne
 • Aigle – Outdoor Water Park

Jazykový tábor s angličtinou nebo francouzštinou

I zdokonalení jazyka může být zábavné. Celkem 30 hodin „výuky“ v dopoledních hodinách. Odpoledne aktivity dle výběru. Děti odjíždějí s výsledným projektem, který vytvořili (písnička, brožura, film, festival jídla, debata,..) a certifikátem. Vy získáte podrobnou zprávu o posunu.

Fotbalový, tenisový nebo obecně sportovní tábor

Zaměřte se na svůj oblíbený sport a nebo je vyzkoušejte všechny. Poznáte jich opravdu hodně, jako například fotbal, basketbal, plavání, lukostřelba, plážový volejbal, lezení na umělé stěně, street hokej, tenis, badminton atd.

Adventure Camp

Jedná se o nabitý program, který dětem představí napínavou řadu outdoorových aktivit

 • horolezectví
 • jízda na horském kole
 • vysoký lanový park
 • orientační běh
 • dovednosti přežití
 • návštěva jeskyní a speleologie
 • rafting (15+)

Velmi oblíbené je přenocování v horské chatě, kam děti dojdou a potom si vaří na čerstvém vzduchu večeři. A ráno se svěží vzbudí k sestupu zpět na základnu.

VC-STEM Robotics Camp

Vzrušující způsob, jak se naučit či rozvinout základy stavění a programování robotů. Během 14 dnů pokryjete tato témata:

 • Proces inženýrského návrhu
 • Jak navrhnout a postavit konstrukčně zdravé roboty
 • Koncepty vizuálního programování LEGO MINDSTORMS EV3
 • Převodové poměry a další inženýrské koncepty
 • Řízení reakcí robota pomocí senzorů a programování
 • Rozhodovací struktury
 • Strategie budování týmu a řešení problémů

Program robotiky je přístupný všem úrovním dovedností od začátečníků po velmi zkušené.

Tak se nám kluk v sobotu vrátil. Na letišti všechno zvládnul bez problémů. Jen se prý divili, že nemá letištního asistenta :-)
Na campu byl spokojený. Myslím, že tam mají tak plný program, že se nestihnou ani nudit. Vedoucí super. Jen ho překvapilo, že některé děti si neumí namazat ani chleba, někteří dost namyšlení a mají chůvu :-D Bylo jich hodně z arabských zemí, jižní Ameriky, kde je Česká Republika netušily :-) No musí si zvykat. Angličtinu zvládnul bez problémů, to měl taky oproti těm ostatním těžší. Oni tak mluví normálně :-)
No užil si to :-D
Maminka, syn 14 let, adventure camp

Ubytování:

Komplex využívaný pouze táborem je perfektně vybavený pro jeho potřeby. Děti bydlí po 3-4 na pokoji s vlastní koupelnou. Jednotlivá patra jsou rozdělena podle pohlaví a věku. Uvnitř i venku je výběr prostor pro příjemné trávení volného času s kamarády.

Strava:

Děti dostávají každý den tři výživná, zdravá a pestrá jídla připravovaná italským šéfkuchařem. U všech jídel je k dispozici salátový bar s čerstvými produkty. Staráme se o zdravé mladé chutě, takže „alternativa“ je vždy k dispozici. Některé výlety zahrnují obědový balíček.

DÉLKA POBYTU A TERMÍNY:

14 dnů v termínech 2.-15.7.2023, 16.-29.7.2023 a 30.7.-12.8.2023. Věk 7-17 let.

CENA:

4600 CHF. V ceně je kompletní ubytování, strava a program během pobytu v táboře. Hlavní vícenáklady jsou doprava, pojištění a kapesné.

Nezávazná konzultace

Mám zájem o?