Dle USA Today Spojené státy v pondělí oznámily nová pravidla pro mezinárodní leteckou přepravu do USA a počátkem listopadu otevírají své dveře všem očkovaným cizincům včetně těch, na které se vztahuje současný zákaz – tedy včetně České Republiky.

Cestující budou muset před nástupem do letadla do USA předložit doklad o úplném očkování. I nadále bude vyžadován negativní test na COVID-19, rouška a udání kontaktních údajů pro případné trasování. Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) zveřejní seznam uznávaných očkování předtím, než nové nařízení vstoupí v platnost.

No alt text provided for this image

Americký zákaz přicestování platí od začátku roku 2020. První zakázanou zemí byla Čína, ale postupně byl rozšířen na návštěvníky ze Velké Británie, Irska, 29 regionů evropského schengenského prostoru a další.

USA patří mezi nejpomalejší země v rušení cestovních omezení. Zatímco Kanada začátkem srpna znovu otevřela své pozemní hranice americkým cestovatelům, USA zatím neoznámily, kdy zmírní omezení pozemních hranic. A přestože evropské země v počátečních letních měsících zmírnily cestovní omezení pro cestovatele z USA, zákaz cestování do USA trval i nadále.