Máte dítě ve věku 7-17 let a chcete mu poskytnout náskok před ostatními a především mezinárodní přátele a zážitky na celý život? Summer camp v USA může být ta správná volba! Uvidíte, jak vaše dítě během 1-8 týdnů v USA díky poznání tradiční americké kultury, zlepšení angličtiny a vyzkoušení obrovského množství aktivit vyroste jako osobnost.
Letní tábor má v Severní Americe hlubokou tradici a je ideální volbou pro první samostatné seznámení dítěte s jinou kulturou. Tábor je bezpečný, zábavný, ve všech směrech obohacující a nabízí rozmanité aktivity, které nejsou nabízeny doma. Nejhodnotnějším aspektem jsou celoživotní přátelství a pouta na táboře vytvořená Tradice dětských táborů je v USA velice silná. Ročně přes 10 milionů dětí stráví své letní prázdniny v jednom z 10 tisíc táborů v Severní Americe. Významné procento těchto táborů funguje již více než 100 let bez přerušení. Najdou se tábory, ve kterých je průměrně třeba 100 dětí, ale jsou i takové, které pečují až o 1 000 dětí denně. Kapacita většiny táborů se však pohybuje někde uprostřed, a to na úrovni 300-600 míst.
Lucie Straková strávila v USA přes 15 let a její lásku a nadšení pro letní dětské tábory v Americe poznáte během prvních vteřin hovoru s ní. Využijte možnost nahlédnout do této tradice amerických rodin. Přijďte, poslouchejte, ptejte se.
No a pokud jste poslali své dítě na prázdninový pobyt v USA a tato země se Vám líbila nebo pokud jste své dítě zatím nikam neposlali a rádi byste mu zprostředkovali zkušenost s americkým systémem vzdělávání, můžete poslat svého syna/svoji dceru na půlroční či roční středoškolský pobyt do USA.
Jaké středoškolské pobyty si v USA můžete vybrat? Buď jsou program J-1 – státní střední škola a ubytování u americké rodiny nebo program F-1 – soukromá střední škola či boarding school a ubytování na internátu nebo také u rodiny. Většina studentů si vybírá program J-1, protože jsou cenově velmi výhodné a student se tak stane na půl roku či rok skutečným „Američanem“, který žije svůj americký život. Americké rodiny, které hostují naše studenty, jsou skvělé a já mám vždy velkou radost, když zůstanou ve spojení i poté, co se student vrátí zpět do České Republiky.
Dana Černá studovala v zahraničí na střední i vysoké škole. Na střední škole byla v Londýně a Heidelbergu, na vysoké škole v USA a celého magistra vystudovala ve Švýcarsku. Se studiem v zahraničí na středních i vysokých školách má velké zkušenosti, která ráda předává českým studentům a rodičům. Její přístup je velmi osobní a svým klientům vždy se vším ráda poradí. Přijďte 3.11. od 18.00 hodin, ráda se s Vámi osobně seznámí a odpoví na veškeré Vaše dotazy.